Πανσερραϊκός – ΑΟ Τρίκαλα 1-1

| 21.01.2018

Ισόπαλη αναδείχθηκε η ομάδα μας στις Σέρρες με σκορ 1-1.
Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν στο 2ο λεπτό των καθυστερήσεων όταν απο λάθος εκτίμηση του Αποστολίδη ο Γκούρτσας προ κενής εστίας έκανε το 1-0. Ο ΑΟΤ στο 63 ισοφάρισε σε 1-1 όταν ο Γροντής κέρδισε πέναλτι από τον Τσαμούρη, την εκτέλεση ανέλαβε ο Τόμιτς στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα. Στο 88′ οι φιλοξενούμενοι ζήτησαν νέο πέναλτι, όταν ο Ρούτσης ανέτρεψε καθαρά τον Γιαννιτσάνη αλλά ο διαιτητής Γιαννουλάκης δεν έδειξε την άσπρη βούλα με το 1-1 να μένει μέχρι το τέλος.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Περικλής Αμανατίδης): Ρίστιτς, Τσαμούρης, Τσελεπίδης, Ιωαννίδης, Ορφανίδης, Τσιμίκας, Αναστασόπουλος, Κάκκο (69’ Δούμτσιος), Στέβιτς (23’ Ρούτσης), Κρητικός, Γκούρτσας (62’ Πόζογλου).

ΑΟ ΤΡΙΚΑΛΑ (Σωτήρης Αντωνίου): Αποστολίδης, Πάνος, Χιντζίδης, Βέρτζος, Κοτσώνης, Ανδρεόπουλος (46’ Ζγκούρη), Τζόκιτς (80’ Μάκος), Τόμιτς, Μιλοσάβλιεβ, Γιαννιτσάνης, Ντακόλ (60’ Γροντής).