Πρεμιέρα με καρέ για το 2016

aotrikala

Mε το δεξί επέστρεψε στις υποχρεώσεις του για το 2016 ο ΑΟΤ. Οι Τρικαλινοί σ’ αγώνα της 14ης ημέρας του Πρωταθλήματος Football League 2015-16 που διεξήχθη το μεσημέρι της Κυριακής στο Δημοτικό Στάδιο Τρικάλων νίκησαν με 4-0 τον Παναιγιάλειο.

Στο ντεμπούτο του στον πάγκο των Τρικάλων ο Γιώργος Μαραντάς, είδε την ομάδα του να κυριαρχεί μέσα στον αγωνιστικό χώρο, να μην απειλείται ιδιαίτερα και να ανοίγει το σκορ στο 33′ με προβολή του Παπαπαναγιώτου.  Με την έναρξη του 2ου ημιχρόνου και συγκεκριμένα στο 46′ από σέντρα του Ναβάρο ο Στεφάνοβιτς με κοντινό σουτ σημείωσε το 2-0.  Στο 52΄δυνατό σουτ ο Κουσκουνάς αλλά απέκρουσε ο Μπαλτιμάς. Λίγα λεπτά αργότερα, στο 59′ ο Ναβάρο με εκτέλεση φάουλ πέτυχε το 3-0. Το τελικό 4-0 έγραψε στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων με σουτ ο Αρσενίεβιτς.

Α.Ο. Τρίκαλα (Γιώργος Μαραντάς): Χιώτης, Λαμπάκης, Παπαπαναγιώτου (66΄Κουατέ), Ντόϊκιτς, Κοντοδήμος, Μουμίν, Ριζογιάννης, Γκμπαλέ, Ναβάρο (74΄Αρσενίεβιτς), Στεφάνοβιτς (74΄Δουκάκης), Κουσκουνάς.

Παναιγιάλειος (Χρήστος Παρασκευόπουλος) : Μπαλτιμάς, Σανδραβέλης, Ομάρ, Μπουρλάκης, Πέρεθ (67΄Παπουτσής), Σπίνουλας, Γκοτσούλιας, Φωτιάς, Ζουνίνιο (85΄Γκούφας), Κολόκας, Σκαρτσίλας (73΄Λινάρδος).