Ο ΑΟΤ επικράτησε με 3-0 του Πανσερραϊκού!

omadaa2

Σ’ αγώνα της 8ης ημέρας του Πρωταθλήματος της Football League που διεξήχθη το μεσημέρι της Κυριακής στο Εθνικό Στάδιο Λάρισας (Αλκαζάρ) ο ΑΟΤ επικράτησε με 3-0 του Πανσερραϊκού συνεχίζοντας έτσι την πορεία του προς την άνοδο του στην μεγάλη κατηγορία.

Η ομάδα των Τρικάλων κυριάρχησε απόλυτα στο παιχνίδι και έφτασε στην 5η της νίκη στη διοργάνωση.

Ο ΑΟΤ άνοιξε το σκορ στο 28’ όταν μετά από ασίστ του Κουσκουνά ο Γκονζάλες κατέβασε με το στήθος την μπάλα μέσα στην περιοχή και με σουτ «έγραψε» το 1-0. Δέκα λεπτά αργότερα (38’) η ομάδα του Κωνσταντίνου Παναγόπουλου είχε ευκαιρία να διπλασιάσει τα τέρματα της. Μετά από σέντρα του Γκονζάλες η μπάλα φτάνει στο Στεφάνοβιτς ο οποίος με κεφαλιά την στέλνει στο δοκάρι για να καταλήξει στον Δουκάκη ο οποίος όμως σούταρε άουτ.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι που είχαν την συμπαράσταση εκατοντάδων οπαδών τους συνέχισαν να πιέζουν σ’ όλο το γήπεδο και στο 55’ διπλασίασαν τα τέρματα τους. Ο Κουσκουνάς  εκμεταλλευόμενος καταπληκτική πάσα του Στεφάνοβιτς πλάσαρε μέσα στην περιοχή για να κάνει το 2-0. Η ομάδα δεν αρκείται στο 2-0 και συνεχίζει πετυχαίνοντας και 3ο γκολ στο 70’ με πλασέ του Δουκάκη.  Στο 72’ η ομάδα μας έχει δοκάρι με τον Δουκάκη ενώ στο 89’ ο Ριζογιάννης πιάνει δυνατό σουτ υπό καλές προϋποθέσεις αλλά ο Ανδρούτσος αποκρούει εντυπωσιακά.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

ΑΟ Τρίκαλα: Σικαλιάς, Λαμπάκης, Ζώνας, Ρεπετσάς (61′ Παπαπαναγιώτου), Νιάρος, Μουμίν, Ριζογιάννης, Στεφάνοβιτς, Δουκάκης, Γκονζάλες (68′ Αρσενίεβιτς), Κουσκουνάς (73’Βάσκεζ).

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ: Ανδρούτσος, Κουκόλης, Βοσκόπουλος, Ιωαννίδης, Καψάλης, Στεργιανός (46’ Ραμίρες) , Τσιμίκας (63′ Πόποβιτς), Ολίσε (11′ Ρούτσης), Μπεριάν, Ατματζίδης, Παπαστεργίου