Νίκη για τον ΑΟΤ στη φιλική αναμέτρηση με την Φαρκαδόνα (2-1)

| 19 Σεπτεμβρίου 2015

Σε φιλικό παιχνίδι που διεξήχθη το απόγευμα του Σαββάτου στο γήπεδο της Φαρκαδόνας, ο ΑΟΤ επικράτησε με 2-1 της τοπικής ομάδας. Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 29’ με γκολ του Κουλτσιάκη. Τρία λεπτά αργότερα ο ΑΟΤ ισοφάρισε με κεφαλιά του Βάσκες. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε στο 56’ ο Γκμπαλέ.

Ο νέος προπονητής των κυανέρυθρων, Kωνσταντίνος Παναγόπουλος, είχε την ευκαιρία να χρησιμοποιήσει και τον νεοαποκτηθεί Ρομάνοφ.

Φαρκαδόνα: Ντάσκας (80΄Γεωργίου) , Νάκου, Παπαευθυμίου, Γιώτας (68΄Μπασιάκας), Φορτούνης, Αετόπουλος (75΄Ζαφειρίου), Πολυζόπουλος (82΄Τσιούκας), Διβανές, Κουλτσιάκης (65΄Ετόφ), Ιακωβάκης (82΄Ψύρρας), Γκαντιάς (46΄Μηνάς)

ΑΟ Τρίκαλα: Σικαλιάς(63΄Γιδόπουλος), Κωνσταντινίδης, Νιάρος (46΄Παπαργυρίου), Παπαπαναγιώτου, Μουμίν, Βαγγελή (68΄Μακρίδης), Ζώνας (46΄Στεφάνοβιτς), Γκονζάλες (46΄Ρομάνοφ), Αρσενίεβιτς (67΄Κουσκουνάς), Γκμπαλέ (73΄Τοπτίδης), Βάσκεζ (37΄Ριζογιάννης) (80’ Κατσαντώνης)