Φιλική ήττα του ΑΟΤ από την Λάρισα

DSC00056

Παρά το καλό αγωνιστικό πρόσωπο που έδειξε ο ΑΟ Τρίκαλα γνώρισε την φιλική ήττα με 1-2 από την Λάρισα.
Μέχρι το 88’ η τρικαλινή ομάδα ήταν μπροστά στο σκορ, αλλά οι φιλοξενούμενοι «χτύπησαν» στο τέλος και πήραν μια νίκη γοήτρου. Παρόλα αυτά οι δυο χιλιάδες, περίπου, φίλαθλοι που βρέθηκαν στο στάδιο έμειναν ικανοποιημένοι από το αγωνιστικό πρόσωπο και την ποιότητα της ομάδας. Το επόμενο ραντεβού είναι την Τετάρτη με το σπουδαίο φιλικό κόντρα στην ΑΕΚ (7μ.μ).

Οι φάσεις και τα γκολ
Στο 2ο λεπτό ο Μπαϊκαρά έδωσε στον Μίνγκα ο οποίος σούταρε με τον Ντεγκρά να μπλοκάρει
Στο 8΄ωραία αλλαγή παιχνιδιού του Μπαικαρά στον Μίνγκα, σουτ η μπάλα πέρασε μόλις άουτ
Στο 17΄φάουλ του Ροβίθη κεφαλιά του Γιαννιτσάνη η μπάλα στο δοκάρι του Παπαδόπουλου
Στο 21΄κάθετα ο Ροβίθης για τον Μαρουκάκη και πλασέ στην κίνηση απέκρουσε σωτήρια ο Παπαδόπουλος
Στο 37΄ωραία προσπάθεια του Νιάρου και μακρινό σουτ η μπάλα πέρασε άουτ
Στο 38 ο Μουμίν στον Μίνγκα σουτ απέκρουσε ο Καβουσάκης στην επαναφορά νέο σουτ του Νικολακάκη και ο Μασούρας στην προσπάθεια να διώξει έστειλε την μπάλα στο βάθος της εστίας του για το 1-0 υπέρ του ΑΟΤ
Στο 43΄πέναλτι για την ΑΕΛ . Εκτέλεσε ο Ροβίθης εύστοχα αλλά ο Γρατσάνης υπέδειξε επενάληψη. Ξανά στην άσπρη βούλα ο Ροβίθης ο οποίος έστειλε την μπάλα ψηλά από τα δοκάρια του Παπαδόπουλου
Στο 45΄σέντρα του Μασούρα κεφαλιά του Γιαννιτσάνη η μπάλα μόλις άουτ
Στο 55΄μακρινό σουτ του Κουσκουνά η μπάλα πέρασε λίγο άουτ
Στο 67΄ο Καπός έκανε το διαγώνιο σουτ και η μπάλα πέρασε άουτ
Στο 72΄σέντρα σουτ του Βαρέλα η μπάλα πέρασε άουτ
Στο 78΄εκτέλεση φάουλ του Σερτζίνιο μπλόκαρε ο Ξενοδόχοφ
Στο 88΄ο Καπός με δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Γιδόπουλου για το 1-1
Στο 90+2 ο Καπός πέρασε στον Βαρέλα ο οποίος με σουτ στην κίνηση πέτυχε το 1-2.
Στο 90+3 ο Στογιάνοβιτς για τον Δουκάκη αυτός δεν κατάφερε να νικήσει τον Ξενοδόχοφ σε τετ α τετ

Οι συνθέσεις
ΑΟ Τρίκαλα: Παπαδόπουλος (66΄Γιδόπουλος), Νικολακάκης (52΄Λαμπάκης), Νιάρος (52΄Γκόλιας), Παπαπαναγιώτου (62΄Γκάσιτς), Σαρακατσάνος, Ριζογιάννης (52΄Στογιάνοβιτς), Μίνγκας (52΄Δουκάκης), Μουμίν (52΄Σερτζίνιο), Κουσκουνάς (62΄Ράσιτς), Στεφάνοβιτς (62΄Χασομέρης), Μπαϊκαρά (52΄Ίλιτς)
ΑΕΛ: Ντεγκρά (32 Καβουσάκης ), Μασούρας, Γκόλιας, Δαμιανάκης, Μανακούσιος, Καπνόπουλος, Καρατάσιος, Ροβίθης, Χοντζάλι, Γιαννιτσάνης, Μαρουκάκης
Στο 2ημίχρονο έπαιξαν: Καβουσάκης (61’ Ξενοδόχοφ), Ρέντζας, Μουκάκης, Γιοβάνοβιτς, Ράμος, Λαμπρόπουλος, Αναστασόπουλος, Βαρέλα, Τζάνης, Καπός, Ουρτάδο.

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Γρατσάνης, Μανούρας – Κωτούλας. 4ος Χιώτης (ΤΡΙΚΑΛΩΝ)