Σταμάτησε στα… 5 ο ΑΟ Τρίκαλα!

SONY DSC

Ασταμάτητος ο ΑΟ Τρίκαλα συνέτριψε με 5-0 τον Αχαρναϊκό, για την 20η αγωνιστική της Φούτμπολ Λιγκ, με τα πέντε γκολ να σημειώνονται στο πρώτο ημίχρονο!
Δεν αντέχει σε κριτική ο αγώνας, τα Τρίκαλα έκαναν ρεκόρ πρώτου ημιχρόνου, καθώς προηγήθηκαν με σκορ 5-0!
Μάλιστα δεν κατάφεραν να παίξουν ο Μουμίν και ο Μπαϊκαρά καθώς ταλαιπωρήθηκαν από ίωση.
Ο νεανικός Αχαρναϊκός δεν κατάφερε να σταθεί στο γήπεδο και κατέρρευσε από τα πρώτα λεπτά του αγώνα.
Στο δεύτερο ημίχρονο έγινε συντήρηση δυνάμεων καθώς ο αγώνας είχε κριθεί και πλέον η ομάδα θα ετοιμαστεί για το δύσκολο εκτός έδρας παιχνίδι στο Ηράκλειο με τον ΟΦΗ το ερχόμενο Σάββατο.
Ο Κουσκουνάς έφτασε τα 14 γκολ και προηγείται στον πίνακα των σκόρερς της κατηγορίας.
Ο χορός των γκολ
Στο 6΄ το 1-0 ο Κουσκουνάς. Ο Στεφάνοβιτς γύρισε στην περιοχή και ο πρώτος σκόρερ με προβολή άνοιξε τον χορό.
Στο 11΄το 2-0 ο Γιαννιτσάνης. Με κεφαλιά το γκολ μετά από σέντρα του Ρομπέρ.
Στο 24΄το 3-0 ο Κουσκουνάς. Μετά από ασίστ του Στεφάνοβιτς.
Στο 34΄το 4-0 ο Κουσκουνάς. Έκανε χατ τρικ μέσα σε 10΄ λεπτά ο φορ των Τρικάλων. Ο Ρομπέρ έβγαλε την πάσα και εύστοχο πλασέ.
Στο 45΄το 5-0 με πέναλτι του Ριζογιάννη. Το κέρδισε ο Γιαννιτσάνης ο οποίος ανατράπηκε από τον Ψύχο
Οι ευκαιρίες
Στο 15΄ ο Κουσκουνάς έδωσε στον Ριζογιάννη αυτός σούταρε , ο Ψύχος έβγαλε την μπάλα κόρνερ που ήταν τρίτο στα πρώτα λεπτά για τα Τρίκαλα.
Στο 51΄ ο Γιαννιτσάνης σκόραρε αλλά το γκολ ακυρώθηκε ως οφσάϊντ.
Στο 68΄ ο Κουσκουνάς εκτέλεσε φάουλ και η μπάλα έφυγε λίγο έξω από την εστία του Αχαρναϊκού.
Στο 83΄ ακυρώθηκε πάλο γκολ του Γιαννιτσάνη ως οφσάϊντ.
Στο 86΄ο Αποστολίδης έπιασε την μπάλα στα χέρια του σε μια επιθετική ενέργεια του Αχαρναϊκού με τον Μαρσελίνιο.
ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ
Τρίκαλα (Αμανατίδης): Αποστολίδης, Λαμπάκης, Γκόλιας, Λεάντρο, Βέρτζος, Ριζογιάννης (46′ Νταμάχου), Ρομπέρ (46′ Καμπλιώνης), Μπαλμπόα (60΄Έλιο Πίντο), Κουσκουνάς, Στεφάνοβιτς, Γιαννιτσάνης.
Αχαρναϊκός (Σορώκος): Ψύχος, Σωτηράκος, Σταμούλης, Σιάννης (28′ Μεγαλοοικονόμου), Μεζίνι (60΄Ζαχαρός), Γκαρβάλιο, Παπατόλιος, Καρντασιάδης, Ντάγκρας (46΄Τσουβαλτσίδης), Αναστασίου, Πλαβούκος.
Διαιτητές: Μπουμαρσόπουλος (Λάρισας),Παπαδημητρίου (Λάρισας), Δημόπουλος (Φλώρινας)
Κίτρινες κάρτες: Ψύχος (Αχαρναϊκός), Σταμούλης (Αχαρναϊκός).