Αιγινιακός– ΑΟ Τρίκαλα 2-2

dsc_0032

Για την 10η αγωνιστική της Φούτμπολ Λιγκ ο ΑΟ Τρίκαλα ήρθε ισόπαλος στο Αιγίνιο 2-2 με τον Αιγιανικό.
Ο ΑΟ Τρίκαλα βρέθηκε πίσω με 2-0, αλλά κατάφερε να φτάσει στην ισοπαλία, ενώ στο 89’ υπήρξε ακυρωθέν γκολ του Μαρουκάκη για την ολική ανατροπή.
Ν σημειώσουμε ότι με τον ΑΟ Τρίκαλα έκανε ντεμπούτο ο νεαρός Κώστας Καρρίκι.
Το φιλμ του αγώνα
2′ Ο Μπαϊκαρά από καλή θέση σούταρε ελάχιστα άουτ
7′ Ο Κουσκουνας βγήκε σε θέση για γκολ απέναντι από τον Τόλιο αλλά ο έμπειρος πορτιέρο πρόλαβε και μπλοκαρε
14′ Μετά από σέντρα του Ζούρκου, ο Ζγκούρι με κεφαλιά έκανε το 1-0
30′ Μεγάλη ευκαιρία για το 2-0 για τον Αιγιανικό με τον Λιόλιο αλλά ο Σιδεράκης έδιωξε με διπλή προσπάθεια
32′ Από λάθος διώξιμο του Σιδεράκη, ο Γκατζολάρι προ κενής εστίας έκανε το 2-0
36′ Εκτέλεση φάουλ του Γκόλια… μπλόκαρε ο Τόλιος
38′ Σέντρα του Κουσκουνά, κεφαλιά του Γιαννιτσάνη… άουτ
39′ Νέο λάθος του Σιδεράκη που δε κάνει καλό διώξιμο. Ειναι ξεκάθαρο πως έχουν χάσει την ψυχραιμία τους οι «κυανέρυθροι» που έχουν πολλά νεύρα μέσα στον αγωνισιτκό χώρο
42′ Ο Κουσκουνάς, μετά απο σέντρα του Μπαϊκαρά, με κεφαλιά και αφού η μπάλα χτύπησε στο οριζόντια δοκάρι και πέρασε τη γραμμή του τέρματος του Τόλιου, έκανε το 2-1
45′ Ο Φασίδης με μια εκτός φάσης αγκωνιά στον Καρρίκι, βλέπει απευθείας την κόκκινη κάρτα.
46′ Μεγάλη ευκαιρία για τον Αιγινιακό. Ο Γκατζολάρι βγήκε απέναντι από τον Σιδεράκη αλλά ο πορτιέρο έδιωξε στο τετ α τετ
68′ Ο Κουσκουνάς οπήρε τη πάσα μέσα στην περιοχή αλλά… δε κατάφερε να κοντρολάρει μπροστά στον Τόλιο και χάθηκε η ευκαιρία
71′ Σουτ του Ραγκέλοφ από καλή θέση, η μπάλα κόρνερ μετά απο παρεμβολή του Σαρακατσάνου
76′ Δοκάρι για τον ΑΟΤ μετά απο σέντρα του Γκόλια
78′ Ο Μαρουκάκης ανατρέπεται και ο Μήτσιος δείχνει πέναλτι. Με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι ο Γιαννιτσάνης ισοφάρισε σε 2-2
84′ Με κεφαλιά του Σγκούρι η μπάλα στο δοκάρι, οι γηπεδούχοι χάνουν μεγάλη ευκαιρία.
89’ Ακυρώθηκε γκολ με κεφαλιά του Μαρουκάκης.
ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ
Αιγινιακός (Π. Αμανατίδης) : Τόλιος, Παπουτσογιαννόπουλος, Γιατσιτζόγλου, Πασαλίδης, Λιόλιος, Πατράλης, Ζούρκος (84΄Μουκίδης), Ζγκούρι, Φασίδης, Γκατζολάρι (90΄Παπαδόπουλος), Ρανγκέλοφ (73΄Τοπαλίδης).
Α.Ο. Τρίκαλα (Γ. Γεωργιάδης) : Σιδεράκης, Σανδραβέλης (46΄Καμπλιώνης), Γκόλιας, Σαρακατσάνος, Λεάντρο (58΄Στεφάνοβιτς), Μουμίν, Καρρίκι, Γιαννιτσάνης, Μπαϊκαρά, Κουσκουνάς, Μαρουκάκης.
Διαιτητές: Μήτσιος (Ηπείρου)-Καραλής (Ηπείρου)-Μωυσιάδης (Γρεβενών).4ος: Τσέτσιλας (Γρεβενών).
Κίτρινες κάρτες: Σανδραβέλης (ΑΟΤ), Μουμίν (ΑΟΤ),Ζγκούρι (Αιγινιακός),Καρρίκι (ΑΟΤ), Παπουτσογιαννόπουλος (Αιγινιακός), Λιόλιος (Αιγινιακός).
Κόκκινες κάρτες: Φασίδης ( Αιγινιακός).