Άρης – ΑΟ Τρίκαλα 3-2

3997146

Ο ΑΟ Τρίκαλα γνώρισε την ήττα με 3-2 από τον Άρη, σ’ ένα παιχνίδι όπου το αποτέλεσμα αδικεί την τρικαλινή ομάδα, αφού το δεύτερο γκολ των γηπεδούχων ήρθε από θέση οφσάιντ και στο 84’ δεν δόθηκε πέναλτι στον Γιαννιτσάνη.
Η εικόνα του αγώνα
4′ Κεφαλιά του Ιντζίδη ψηλά άουτ
9′ Σουτ του Ίλιτς μπλόκαρε ο Σιδεράκης
11′ Σουτ του Μπαργκάν απέκρουσε ο Σιδεράκης
15΄Κίτρινη κάρτα στον Ριζογιάννη και Τάτο
22′ Σουτ του Τάτου άουτ
37′ Μεγάλη ευκαιρία. Τετ α τετ των Τρικάλων με τον Γιαννιτσάνη , η μπάλα λίγο άουτ
46′ Αλλαγή για την ομάδα του Άρη, ο Παυλίδης στην θέση του Ανάκογλου
49′ ΓΚΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛ. ο Κουσκουνάς τσιμπάει την μπάλα και με σουτ μέσα από την περιοχή ανοίγει το σκορ
52′ ΓΚΟΛ για τον Άρη. Φάουλ του Τάτου, κεφαλιά του Μπαργκάν και 1-1
55′ Κίτρινη στον Νιάρο
61′ Κεφαλιά του Τζανακάκη, απέκρουσε ο Σιδεράκης
62′ Από λάθος γύρισμα του Μπράβο μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τα Τρίκαλα με τον κουσκουνά
63′ ΓΚΟΛ! Μετά από φάση διαρκείας και σουτ του Μπαργκάν στην επαναφορά ο Ίλιτς κάνει το 2-1, αν και στην αρχή της φάσης ήταν σε θέση οφσάιντ.
66′ Αλλαγή για τα Τρίκαλα. Ο Τζάκσον στην θέση του Νιάρου
67΄Σέντρα του Τζάκσον , κεφαλιά του Πίντο μπλόκαρε ο Διούδης
71′ ΓΚΟΟΟΛΛΛ για τα Τρίκαλα!! Φάουλ του τζάκσον, κεφαλιά του Γιαννιτσάνη και 2-2
73′ Αλλαγή για τον Άρη. Μέσα ο Τζεμπούρ, έξω ο Μιλούνοβιτς
75΄Κίτρινη ο Παυλίδης
79΄Μέσα ο Μίνγκας, έξω ο Κουσκουνάς
80′ Μέσα ο Νέτο , έξω ο Ρόβας
82′ ΓΚΟΛ! Σουτ του ίλιτς , κακός υπολογισμός από τον Σιδεράκη και 3-2
65’ Ανατροπή του Γιαννιτσάνη από τον Διούδη μέσα στην περιοχή ο διαιτητής κλείνε τα μάτια στο καθαρό πέναλτι.
ΟΙ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ
ΑΡΗΣ (Αναστόπουλος): Διούδης, Τζανακάκης, Καράμπελας, Ραούλ Μπράβο, Ιντζίδης, Ρόβας (80΄ Νέτο), Ανάκογλου (46΄Παυλίδης), Μπαργκάν, Ίλιτς, Τάτος, Μιλούνοβιτς (73΄ Τζεμπούρ).
ΤΡΙΚΑΛΑ (Γεωργιάδης): Σιδεράκης, Λαμπάκης, Νιάρος (68΄ Τζάκσον), Πίντο, Βέρτζος, Ριμπέιρο, Γιαννιτσάνης, Κουσκουνάς (78΄ Μίνγκας), Στεφάνοβιτς, Μπαϊκαρά, Ριζογιάννης (86΄ Δουκάκης).